Rojas Jūras zvejniecības muzejs

alt

Adrese:

Selgas iela 33, Roja, Rojas novads, LV-3264

Darba laiks:

  • No maija līdz augustam (otrdiena– sestdiena) - 10:00 - 18:00;

           svētdienās 10:00- 15:00;

           pirmdienās - slēgts.

  • No septembra līdz maijam (otrdienās – sestdienās) -10:00- 17:00;

          svētdienās, pirmdienās – slēgts.

Ieejas maksa:

  • skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 0,50 EUR
  • pieaugušajiem – 1,00 EUR
  • ekskursija muzejā, gida pakalpojumi – 3,00 EUR
  • ekskursija muzejā, gida pakalpojumi svešvalodā – 6,00 EUR

Kontakti:

  • t. 63269594; mob.t. 29432899,

Rojas Jūras zvejniecības muzejs izveidots 1968. gadā kā zvejnieku kolhoza “Banga” muzejs. Patreizējā muzeja interaktīvā ekspozīcija stāsta par piekrastes ciemu vēsturi dažādos laika posmos. Viesojoties Rojas muzejā, uzzināsiet par Krišjāņa Valdemāra devumu Kurzemes un Latvijas kuģniecības attīstībā, burinieku būvi mūsu piekrastē, zvejniecību un zivjapstrādi no sendienām līdz pat mūsdienām, padomju okupācijas laiku Rojā, kad šeit bija viens no bagātākajiem  kolhoziem  Latvijā – zvejnieku kolhozs “Banga”. Muzejā apskatāma arī ekspozīcija par līviem un Līvu krastu un par personībām, kas Rojas vārdu nesuši tālāk Latvijā un pasaulē.

Muzeja izstāžu zālē katru mēnesi apskatāma jauna mākslas izstāde.

Muzeja sētā ir labiekārtota brīvdabas teritorija ar estrādi, kur tiek organizēti dažādi pasākumi – Muzeju nakts, Rudens tirgus, vasaras brīvdabas koncerti. Muzeja āra teritorijā eksponētas zvejas laivas, enkuri un zivju konservu aizvākojamā mašīna.

Muzeja pakalpojumi:

Ekspozīciju apskate individuāli vai ar gidu.

Dažādas muzejpedagošiskās nodarbības pirmsskolu audzēkņiem un skolēniem: - “Kas ir muzejs”, “Mana Roja”, “Personība – Krišjānis Valdemārs un viņa devums latviešu tautai”, “Selgas ielas stāsti”, “Burinieku būve un zvejniecība Rojas piekrastē 19.gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.”

Izklaidējošā programmā pieaugušajiem “Meļu klubiņš” iespējams iepazīties ar trim kurzemniecēm, kuras pārstāv dažādus vēstures posmus: Mildiņa – vienkārša zvejnieku sieva no „jūrkantes", Pauliņkundze no burinieku laikiem un Anna Petrovna no padomju laikiem. Dāmas atraktīvi iepazīstina apmeklētājus ar muzejā neeksponētiem priekšmetiem un kurzemnieku „nešpetno" humoru.

Īpaša programma paredzēta jaunlaulātajiem – ar makšķerēšanu, mīlestības mezgla siešanu, pirmo valsi un laba vēlējumiem.

Informācija par aktuālajiem notikumiem Rojas Jūras zvejniecības muzejā atrodama arī portālos www.draugiem.lv un www.facebook.lv lapās www.draugiem.lv/rojasmuzejs/ un www.facebook.com/rojas.juraszvejniecibasmuzejs