Rojas vidusskolā notiks ugunsdzēsēju glābēju praktiskās mācības

altCeturtdien, 27.aprīlī, notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) taktiskās mācības Rojas vidusskolā,

kur tiks izspēlēta situācija, ka skolā ir izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks – skolotāju istabā no īssavienojuma elektriskajā sildītājā aizdegušies aizkari un uguns tālāk izplatījusies uz istabā esošajām mēbelēm.

Praktisko mācību mērķis ir pilnveidot skolēnu un personāla prasmes evakuēties, pārbaudīt skolas administrācijas rīcību ugunsgrēka gadījumā, kā arī pārbaudīt VUGD spēju reaģēt un vadīt darbus paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā, kas izcēlies izglītības iestādē. Lai mācības pēc iespējas pietuvinātu reāla ugunsgrēka situācijai, tiks izmantots dūmu ģenerators, lai telpās radītu mākslīgos dūmus. Skolēni tiks evakuēti uz tuvumā esošo kultūras centru. Mācībās piedalīsies ugunsdzēsēji glābēji no Talsu daļas, Rojas, Dundagas un Sabiles posteņiem, kā arī Rojas pašvaldības ugunsdzēsēji.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.