“Baznīcu nakts” Ģipkas baznīcā

alt2. jūnijā Latvijā tika aizvadīta jau ceturtā “Baznīcu nakts”, kas pulcējusi vairāk kā 30000 apmeklētāju. Pasākumā piedalījās 190 baznīcas, tai skaitā Ģipkas baznīca, kurai šī bija jau trešā “Baznīcu nakts”. Pasākums Ģipkas baznīcā sākās ar mūsu novadnieces Ingridas Ķauķes gleznu izstādes “Mirkļi” atklāšanu.

Izstādes atklāšana pulcēja vismaz 40 interesentu, kas klusajai Ģipkai ir patiesi ievērojams skaitlis. Tūdaļ pēc izstādes atklāšanas klātesošie pulcējās baznīcas tornī pie kafijas tases. Šeit neformālā gaisotnē Ingrida īsumā iepazīstināja ar savu radošo darbību. Gleznās Ingrida realizē visas savas vēlmes, nepiepildīta šobrīd ir vien iecere uzgleznot vēju. Uz mūsu izbrīnu, vai vēju var noķert, Ingrida atbild pārliecinoši – kāpēc gan nē? Trīsuļojošā lapā, bangojošas jūras vilnī…

Savukārt drosmīgākie, draudzes priekšnieka Valda Randes pavadībā, uzkāpa arī atjaunotajā baznīcas zvana tornī. Laiku pa laikam viesojoties Ģipkas baznīcā, pārsteidz tās pārmaiņas – soli pa solim, stāvu pēc stāva baznīca tiek atjaunota. Tuvāko pāris gadu laikā iecerēts baznīcas tornī izveidot muzeju, bet pašai baznīcai uzlikt jaunu jumtu. Kā zina stāstīt draudzes priekšnieks, esošais jumts likts tālajā 1993. gadā, un tas savu laiku godam ir nokalpojis. Raugoties visā līdz šim padarītajā, nerodas ne mazākās šaubas par to, ka arī šie iecerētie darbi tiks paveikti.

Esot augstajā baznīcas zvanu tornī, tā vien gribējās pieskarties un izvilināt kādu skaņu no iespaidīgā zvana, taču esam disciplinēti un zvanu skaņās ieklausāmies laikā, kad Ģipkas baznīcas zvans skanēja reizē ar baznīcu zvaniem visā Latvijā. Drīz pēc tam sekoja arī svecīšu iedegšana pie piederīgo kapu kopiņām, kopīga vakara lūgšana un tad jau arī “Baznīcu nakts” kulminācija ar dziesminieka Kārļa Kazāka piedalīšanos. Tajā piedalījās nepilns simts labas mūzikas cienītāju un, kā apgalvoja draudzes priekšnieks Valdis Rande, izskatījās, ka ar izskanējušo “Baznīcas nakti” apmierināti bija visi – gan tās organizētāji, gan apmeklētāji, tādēļ varu pavisam droši apgalvot – uz tikšanos nākamajā “Baznīcu naktī” Ģipkā!

Dace Klabere