Gardēžu svētki Rojas PII

Tuvojoties Miķeļdienai, Rojas PII “ Zelta zivtiņa ” daudz tiek runāts par Miķeļdienas tradīcijām, iets rotaļās, dziedātas dziesmas par rudens ražas bagātību, skandētas tautasdziesmas.alt

Šajā gadā īpaša uzmanība pievērsta rudens ražas gardumiem, jo “Karūsiņu” un “Burbulēnu” grupās tiek svinēti rudens ražas svētki “Gardēžu diena”. Svētkos bērni tiek aicināti ciemos pie eža Miķeļa (skolotāja Iveta), kur rotaļās, dziesmās un eža pagrabā tiek nostiprinātas bērnu zināšanas par rudens dabas velšu daudzveidību, caur maņu orgāniem izgaršotas ogas, dārzeņi, izsmaržoti garšaugi, pēc taustes noteikti dārzeņi un minētas mīklas. 

Lielākā darbošanās notiek Gardēža gardumu gatavošanas darbnīcās, kur katra grupa gatavo savu svētku gardumu – “ Karūsēni ” rasolu no dārzeņiem, bet “Burbulēni” desertu no augļiem. Šajā radošajā procesā bērni nostiprina prasmes darboties ar nazi un dēlīti, griežot dārzeņus un augļus, izpratni par gatavojamā garduma pagatavošanu. Cik garšīgi ir dārzeņi un ogas, tos griežot! Liels ir bērnu pārsteigums un prieks, ka kopā jaucamais ir tik daudz, jo mājās redzēts tikai nelielās bļodiņās ģimenes vajadzībām, bet te – vesela lielā bļoda abām grupiņām, uztraukums arī par sāli, ka tik nav par daudz, bet viss ir tieši laikā, kā gardēžiem nākas.

Svētku noslēgumā visi sēžas pie grezni rotāta rudens svētku galda. Nu gan gardēžu kārajām mutēm ir ko baudīt – gan rasols, gan deserts, gan vīnogas, āboli un bumbieri no svētku galda rotājuma!

Foto: Ciemos pie eža Miķeļa

Skolotāja Iveta Rozentāle