Rojas novads svētku laikā – košs un krāsains

Pagājušā gada nogalē, gatavojoties svētkiem, Roja un apkārtējie ciemi kļuva ar katru dienu košāka un krāsaināka. Rojā pie kultūras centra visā krāšņumā iezaigojās egle, turpat netālu bērniem par prieku iekārtojās sniegavīru ģimenīte, gaumīgi izrotātaalt novada domes ēka, bet skaisti izrotāto Zvejnieku ielu posmā no domes līdz Selgas ielai, ļaudis nosaukuši par Elizejas laukiem.

Kā allaž, krāšņa egle rotājās arī pie veikala Maxima, turpat netālu garāmgājējus priecēja gaumīgi izgaismotās tirdzniecības vietas laivas, Rojas centrā dižojās izrotātā rožu dobe, un šogad pirmoreiz krāsainām spuldzītēm rotāta egle un izgaismotie Rojas burti sagaidīja braucējus no Rīgas puses. Par visu šo skaistumu bija parūpējušies Rojas novada domes izpilddirektors Jānis Pūce un Rojas DzKU valdes loceklis Ivars Jaunozols ar saviem vīriem, par ko viņiem vislielākais paldies.

No šiem vīriem neatpalika arī iestāžu, veikalu un uzņēmumu vadītāji. Katru gadu priecājamies par izgaismoto Sociālā dienesta ēku Celtnieku ielā, Rojas DzKU, vidusskolu, Mūzikas un mākslas skolu, bērnudārza “Zelta zivtiņa” ēku. Jau iztālām pamanāms bija koši izrotātais zivju namiņš, konditoreja “Rita”, Rojas galdniecība Krasta ielā, viesnīca “Roja”, stalta egle dižojās ostas teritorijā. Par to, lai pircējiem un garāmgājējiem priecīgāk, bija parūpējušies arī veikali “Ķīpītis” un “Cimboliņš”. Jāpiebilst, ka “Cimboliņš” arvien izceļas ar gaumīgu telpas rotājumu.

Par savu māju un pagalmu ietērpšanu svētku rotā bija padomājuši arī privātmāju īpašnieki. Viena no pirmajām rotājās Renckulbergu ģimenes māja Sporta ielā, un jau drīz tai pievienojās arī pārējās – Šīferu, Dīriņu, Freimaņu, Ozolu, Zemturu, Sustriņu, Kleinbergu, Dzegužu, Fīrmaņu, Štālu, Bērziņu, Rutkovsku, Landmaņu, Haselbaumu, Kivilu, Pēterhofu, Pastoru, Veckāganu, Sproģu ģimenes mājas. Par gaišu noskaņu māju pagalmos bija parūpējušās arī Rozefeldu, Svitiņu un Varbu ģimenes Ķirķraga ielā. Vienmēr pārstāvētas šajā krāšņajā parādē ir arī daudzdzīvokļu mājas Zvejnieku ielā 14 un Celtnieku ielā 4.

Krāšni rotājās arī Rojas novadā ietilpstošie ciemi.  Ģipkā Bārdiņu ģimenes pagalmā dižojās vairāku ģimeņu kopīgi gādātā ciema galvenā egle. Turpat arī Pirmajā Adventē, Kraužu ģimeņu aicināti, pulcējās ciema ļaudis, lai kopīgi nodotos svētku priekam, baudot karstu zupu un saņemot dāvaniņas. Šis jaukais notikums vēl ilgi sildīja ciema veco ļaužu sirsniņas. Savus pagalmus un namus bija izrotājuši arī Svitiņu, Rozenbergu, Briežu, Veinbergu, Kraužu, Langzāmu ģimenes.

Svētku rotājumā tērpās arī Rude. Par skaistu noformējumu bija parūpējušies pirmsskolas izglītības iestādes “Saulespuķe” ļaudis, “Rojupes Silmači”, brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centrs “Varavīksne”, Gunta Pirvica, Ints Ķiršteins un citi. Savukārt Kaltenē priecēja Rapšu, Krūmiņu, Jaunbērzu, Dobeļu, Rožkalnu, Podiņu un Goldmaņu ģimenes mājas.

Protams, ka šeit nosauktie ir tikai maza daļiņa no visiem tiem cilvēkiem, kas bija parūpējušies par to, lai apkārtējo sirdīs ielītu Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas prieks, tāpēc paldies ikvienam, kas vērsa gaišāku un acij tīkamāku šo vienu no gada tumšākajiem mēnešiem.

Dace Klabere

Normunda Indāna foto