Buru kuģu kolekcijas apskate

Roja novadā zvejniecības un kuģu būves tradīcijas ir jau vairākus simtu gadu senas. Mūsdienās šeit vairāk nebūvē buriniekus, ar kuriem brauca tuvākās un tālākās jūrās 19 un 20.gs.

Bet vēl pirms 20, 30 gadiem Rojā dzīvoja Laimonis un Ilga Veidemaņi, kuri bija nedzirdīgi cilvēki un ar lielu mīlestību veidoja dažāda lieluma buru kuģu modeļus. Buru kuģu modeļu veidošanas pamatā bija neizsapņotais sapnis par lielajiem sentēvu kuģiem un lielajām plašajām jūrām, kuras nebūs lemts izkuģot. Buru kuģu modeļi darināti ar lielu precizitāti, rūpību un mīlestību, papildus nekur nemācoties kuģu modeļu gatavošanas noslēpumus.

Kuģi un kuģīši tika veidoti ziemas mēnešos, kad mazjūra (Rīgas jūras līcis) aizsala. Lielākais no buriniekiem ir aptuveni 2m garš, aprīkots ar naksnīgām gaismiņām, īstām burām un protams skaļi zvanošu zvanu.

Šo buru kuģu kolekciju tagad mantojusi Laimoņa Veidemaņa mazmeita, kura vēlas šo brīnišķīgo kolekciju un vectēva rūpīgo darbu parādīt plašākai publikai. Mājas saimniece apmeklētājus sagaidīs un pastāstīs savu stāstu par to kā tapa šie kuģi.

Mājas saimniece ir radoša personība un labprāt saviem apmeklētājiem piedāvās dažādas radošas nodarbes.

Plānojot apmeklēt buru kuģu kolekciju, apmeklējumu lūgums pieteikt un saskaņot iepriekš telefoniski.

Kolekcija apskatāma bez maksas.

Kontakti:

Adrese: Celtnieku iela 5, Roja, Rojas novads

Telefons: +371 29434345 (Laura)

Internetā: www.facebook.com/Buru-kuģu-kolekcija-Roja

Rojas novada tūrisma informācijas centrs:

Roja, Selgas iela 14E.
Mob.: 28630590,
e-pasts: tic@roja.lv