JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Rojas novada svētki aizvadīti godam!

Ja Roja svētkus svin, tad arī vasara vairs nav aiz kalniem! Šogad svētku programma bija sarūpēta ļoti plaša un katrs varēja atrast sev interesējošu un sirdij tīkamu nodarbi!

Svētki aizsākās jau 31.maijā ar divām fotoizstādēm, kas joprojām apskatāmas – Rojas muzejā Egila Mūrnieka foto izstāde “Šādi tādi sīkumiņi” un Rojas kultūras centra mazajā zālē savu foto izstādi “Atspulgs” atklāja Arnis Enzels. Pļaviņā pie kultūras centra savu vietu atraduši Pētera Sidara “Akmeņi”, bet burvīgo vasaras vakaru un svētku ieskaņu noslēdza Aivars Konuts un Aleksandrs Sircovs, kas klausītājus ierāva savas mūzikas skaņās.

Lasīt vairāk
Paldies par skaistajiem svētkiem visiem, kas radīja, vadīja, padarīja daudzkrāsainākus Rojas novada svētkus!

Aizvadot kārtējos krāšņos novada svētkus, izsakām lielu paldies Rojas kultūras centra darbiniekiem un pašdarbības kolektīviem – par daudzveidīgo Rojas dienu pasākumu organizēšanu un dalību, kā arī viesmāksliniekiem, kas svētkus padarīja vēl krāšņākus;  pūtēju orķestrim “Talsi”, kuri svinīgos mirkļus bagātināja ar mūziku; Rojas bibliotēkas darbiniecēm – par svētku programmas kuplināšanu, un Dzintrai Žuravskai – par radīto iespēju atkal atvērt jaunas grāmatas lappuses; Rojas Jūras zvejniecības muzeja darbiniecēm – par izstāžu organizēšanu un iespēju Rojas viesiem iepazīties ar Rojas vēsturi un mūsdienām;  

Lasīt vairāk
Informācija par pieteikšanos svētku tirdziņam Zvejnieksvētku laikā Rojā, 13.jūlijā

Rojas novada pašvaldība aicina pieteikties uzņēmējus un tirgotājus, kas vēlas piedalīties Zvejnieksvētku tirdziņā Rojā. Šogad Zvejnieksvētki Rojā norisināsies 13. jūlijā.

Lai pieteiktos dalībai svētku tirdziņā, ir jāaizpilda tirgošanās vietas pieteikuma anketa. Tie tirgotāji, kuri svētkos vēlas tirgot arī alkoholiskos dzērienus, aizpilda arī alkohola tirgošanas pieteikumu un elektroniski iesūta arī pieteikumā norādītos pielikumus. Pieteikumus sūtīt uz e-pastu: tic@roja.lv

Lasīt vairāk
Rojas novada dome aicina pieteikt bērnus vasaras nometnei

Rojas novada dome Eiropas Sociālā fonda projekta „Esi vesels - ieguldījums tavai nākotnei!” līguma Nr.9.2.4.2./16/I/044 ietvaros aicina Rojas novada iedzīvotājus pieteikt savus bērnus dienas nometnē „Spirgts un vesels”.

Nometne tiek organizēta Rojas novada bērniem vecumā no 8 gadiem līdz 13 gadiem. Dalība nometnē ir bezmaksas. Nometne notiks Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centrā „Varavīksne” no 5. augusta līdz 9. augustam, tajā tiks uzņemti 20 dalībnieki. Dalībnieku nokļūšanai līdz nometnes vietai tiks nodrošināts transports.

Lasīt vairāk
INFORMĒJAM!

Tiek komplektēti dalībnieki papildus nometnei bērniem ar kustību un fiziskās attīstības traucējumiem un viņu vecākiem vai pavadoņiem, kura plānota no 26. līdz 31.augustam Atpūtas kompleksā "Albatross" Ķesterciemā, Engures novadā.

Lasīt vairāk
Rojā pacelts pirmais dabas pieejamības sertifikāta “NaaC” karogs

1.jūnijā Rojas pludmalē tika pacelts Latvijā pirmais dabas pieejamības sertifikāta “NaaC” karogs, kas apliecina, ka Rojas pašvaldības pārraudzībā esošā Rojas pludmale pilnībā atbilst dabas pieejamības kritērijiem un to var izmantot visi – sākot ar cilvēkiem ratiņkrēslā un beidzot ar ģimenēm ar maziem bērniem.

Lasīt vairāk
Biedrības „Talsu rajona partnerība” sludinājums

Biedrība „Talsu rajona partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 5.kārtu Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.2. „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātēs: 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”.

Lasīt vairāk
Rojā deviņpadsmito reizi pasniedz Pastariņa prēmiju

28.maijā Rojas kultūras centrā tika pasniegta jau deviņpadsmitā Pastariņa prēmija, kuru pirmo reizi pasniedza pirms 37 gadiem – 1982. gadā. Projekts "Pastariņa prēmija 2019" tika īstenots ar Rojas novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tā ietvaros diplomu un prēmiju šogad saņēma dzejnieks Kārlis Vērdiņš par grāmatu "Dilles tante" un ilustrators Kristaps Auzenbergs par ilustrācijām Ulda Poļa-Polīša grāmatā "Rotaļas un rotaļlietas", Māras Jakubovskas grāmatās "Meža detektīvs", "Paņem mani sev līdzi", Vitas Štelmaheres grāmatā "Pupuķa Ukša dziesmu svētki" un Valda Rūmnieka grāmatā "Aiztaisi logu, tēti".

Lasīt vairāk
Invalīdu biedrībā ar izstādi noslēdzas aktīvā rokdarbu sezona

29. maijā uz padarīto iepriekšējā sezonā atskatījās Rojas invalīdu biedrības kolektīvs. Biedrības telpās iekārtotā darbu izstāde liecināja, ka gads bijis ražīgs. Acis piesaistīja daudzveidīgās pašdarinātās rotaslietas, ar kurām īpaši aizrāvusies Līvija Veckāgane, adījumi, zīmējumi, dažādas ikdienā izmantojamas praktiskas lietas, kā adatu spilventiņi, īpašā tehnikā apdarināti trauki utt. Neskaitāmas stundas pie sava darba – no dziju pārpalikumiem tamborētas segas – pavadījusi Baiba Rozefelde.

Lasīt vairāk