JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Rojas dabas takā atklāj virtuālos skatu torņus

5. jūlijā Rojas dabas takā tika atklāts virtuālais skatu tornis. Dabas taka, kas 15 km garumā vijas gar Rojas upi un Ģipkas pusi, atrodas uz A/S “Latvijas Valsts Meži” apsaimniekotās zemes, ikdienā par tās uzturēšanu rūpējas Rojas novada pašvaldība. Kā pastāstīja “Latvijas Valsts Meži” meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners, Dabas takā tūristiem būs iespēja ieskatīties 7 virtuālajos skatu torņos, kas nozīmē pacelties putna lidojuma augstumā un paskatīties uz zemē notiekošo no cita skatu punkta.

Lasīt vairāk
Rojenieku sapņa piepildījums

29. jūnijā Rojā notika ilgi gaidītais brīvdabas estrādes atklāšanas pasākums ar tam atbilstošu nosaukumu – “Sapņa piepildījums”. Vairāku desmitu gadu garumā rojenieki par to bija tikai sapņojuši un šajā dienā grandiozā, saules apmirdzētā celtne vērās apmeklētājiem visā tās krāšņumā.

Svinīgo pasākumu atklāja Rojas brīvdabas estrādes mākslinieciskā vadītāja Madara Aizgrāve, aicinot klātesošos nekad neatteikties no saviem sapņiem, jo sapņi ir tie, kas baro mūsu dvēseli. Madara Aizgrāve: ”Šovakar piepildās viens no rojenieku visilgāk gaidītākajiem un lielākajiem sapņiem – rojenieki ir ieguvuši paši savu brīvdabas estrādi – vasaras koncertzāli, kurā ikvienam rojeniekam un viesim būs iespēja piepildīt savu dvēseli ar skaistiem kultūras pasākumiem.”

Lasīt vairāk
Pateicība

Paldies visiem, kuri ieguldīja savu laiku un darbu, lai taptu brīnišķīgais Rojas brīvdabas estrādes atklāšanas pasākums. Īpašs paldies Aldai Vecbērzai par skaisto skatuves ziedu dekorācijām, vietu numuriņu izgatavotājam, kārtības un drošības nodrošinātājiem.

 Vēlu Rojas brīvdabas estrādes mākslinieciskajai vadītājai Madarai Aizgrāvei izturību, radošumu un labi uzsākto darbu turpinājumu!

Eva Kārkliņa,

Rojas novada domes priekšsēdētāja

Lasīt vairāk
No 2019. gada 1. augusta mainīsies nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa

No 2019. gada 1. augusta mainīsies nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” darbības reģionā.

SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” astoņām pašvaldībām, kapitāldaļu turētājām, 2019. gada pirmajā pusē iesniedza aprēķinātu nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu (savākšana, pārvadāšana, pirmsapstrāde).

27. jūnijā, līdz ar pēdējo pašvaldības domes sēdi, tika pieņemts lēmums, mainīt nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu, kas stāsies spēkā 2019. gada 1. augustā.

Lasīt vairāk
Aicina projektu iesniedzējus uz informatīvu semināru

Biedrība “Talsu rajona partnerība” aicina projektu iesniedzējus uz informatīvu semināru "LEADER atbalsts sabiedriskā labuma projektiem" 5.jūlijā plkst. 11.00 LLKC Talsu biroja zālē, Kr.Valdemāra 21a, Talsos, Talsu novadā.

Seminārā apskatāmās tēmas Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) programmā:

  • Kādas projektu idejas iesniegt.
  • Projektu iesniegšanas nosacījumi.
  • Vērtēšanas kritēriju Metodika.
  • Nepieciešamie pavaddokumenti.
  • Citi ar projekta iesniegumu sagatavošanu saistīti jautājumi.
  • Indivduālas konsultācijas.

Seminārā iekļauta kafijas pauze.

Lasīt vairāk
Pārgājiens Kolka – Ēvažu stāvkrasts

12. jūnijā Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centri “Strops”, “Varavīksne” un Melnsila BLPJC bērni un jaunieši ar vides gidi Rutu Sīpolu devās izzinošā, piedzīvojumiem bagātā pārgājienā Kolka – Ēvažu stāvkrasts. Šis bija jau ceturtais piedzīvojums pārgājienu ciklā “Iepazīsti vietu, kurā tu dzīvo!”.

Ceļojums sākās ar mašīnām līdz Kolkai. Pirmais pieturas punkts bija Lībiešu saieta nams, kur dalībniekus mīļi sagaidīja vadītāja Ilze Iesalniece – Brukinga. Viņa izrādīja saieta namu un novadīja spēli par lībiešiem. Meklējot atbildes uz jautājumiem, bērni ļoti daudz uzzināja par lībiešu vēsturi, valodu, ciemiem, himnu, karogu.

Lasīt vairāk
Rojas novada svētki aizvadīti godam!

Ja Roja svētkus svin, tad arī vasara vairs nav aiz kalniem! Šogad svētku programma bija sarūpēta ļoti plaša un katrs varēja atrast sev interesējošu un sirdij tīkamu nodarbi!

Svētki aizsākās jau 31.maijā ar divām fotoizstādēm, kas joprojām apskatāmas – Rojas muzejā Egila Mūrnieka foto izstāde “Šādi tādi sīkumiņi” un Rojas kultūras centra mazajā zālē savu foto izstādi “Atspulgs” atklāja Arnis Enzels. Pļaviņā pie kultūras centra savu vietu atraduši Pētera Sidara “Akmeņi”, bet burvīgo vasaras vakaru un svētku ieskaņu noslēdza Aivars Konuts un Aleksandrs Sircovs, kas klausītājus ierāva savas mūzikas skaņās.

Lasīt vairāk
Paldies par skaistajiem svētkiem visiem, kas radīja, vadīja, padarīja daudzkrāsainākus Rojas novada svētkus!

Aizvadot kārtējos krāšņos novada svētkus, izsakām lielu paldies Rojas kultūras centra darbiniekiem un pašdarbības kolektīviem – par daudzveidīgo Rojas dienu pasākumu organizēšanu un dalību, kā arī viesmāksliniekiem, kas svētkus padarīja vēl krāšņākus;  pūtēju orķestrim “Talsi”, kuri svinīgos mirkļus bagātināja ar mūziku; Rojas bibliotēkas darbiniecēm – par svētku programmas kuplināšanu, un Dzintrai Žuravskai – par radīto iespēju atkal atvērt jaunas grāmatas lappuses; Rojas Jūras zvejniecības muzeja darbiniecēm – par izstāžu organizēšanu un iespēju Rojas viesiem iepazīties ar Rojas vēsturi un mūsdienām;  

Lasīt vairāk
Rojas novada dome aicina pieteikt bērnus vasaras nometnei

Rojas novada dome Eiropas Sociālā fonda projekta „Esi vesels - ieguldījums tavai nākotnei!” līguma Nr.9.2.4.2./16/I/044 ietvaros aicina Rojas novada iedzīvotājus pieteikt savus bērnus dienas nometnē „Spirgts un vesels”.

Nometne tiek organizēta Rojas novada bērniem vecumā no 8 gadiem līdz 13 gadiem. Dalība nometnē ir bezmaksas. Nometne notiks Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centrā „Varavīksne” no 5. augusta līdz 9. augustam, tajā tiks uzņemti 20 dalībnieki. Dalībnieku nokļūšanai līdz nometnes vietai tiks nodrošināts transports.

Lasīt vairāk