JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Lasīt vairāk

Afiša

Rojas kultūras centra laukums un piemineklis – Lielu pārmaiņu priekšā

Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālā pārvalde 2020. gada 5. maijā apstiprinājusi Rojas novada domes projektu Nr. 19-08-FL06F043-00003 “Mūžibā aizsaukto zvejnieku un jūrnieku piemiņas vietas atjaunošana. Projekta kopējās izmaksas 166508.77 EUR, no tā Eiropas Zivsaimniecības fonda maksājums 146096.33 EUR, Rojas pašvaldības līdzfinansējums – 20412.44 EUR.

Lasīt vairāk
ATVĒRTĀS ZOOM DIENAS ROJAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLĀ

Laikā, kad mācību iestādes darbojas attālināti un mācību process notiek virtuāli, piedāvājam izmantot vēl nebijušu iespēju.

No 19. līdz 23. aprīlim aicinām apmeklēt tiešsaistes nodarbības zoom platformā Rojas Mūzikas un mākslas skolas piedāvātajās programmās gan profesionālajā ievirzē, gan interešu izglītībā.

Lasīt vairāk
Notiks publiskās apspriešanas sanāksme Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas projektam

22. aprīlī tiešsaistē notiks publiskās apspriešanas sanāksme Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas 2021.-2027. gadam 1. redakcijas projektam.

Kurzemes plānošanas reģions uzsācis izstrādātās Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas 2021.-2027. gadam 1. redakcijas sabiedrisko apspriešanu. Priekšlikumus turpmākai Kurzemes attīstībai sabiedriskās apspriešanas laikā no 2021. gada 29. marta līdz 30. aprīlim var sniegt, izmantojot Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.kurzemesregions.lv pieejamo veidlapu. Lai veicinātu kurzemnieku iesaisti jaunās Attīstības programmas izstrādē, šī gada 22. aprīlī tiešsaistē notiks publiskās apspriešanas sanāksme.

Lasīt vairāk
Kurzemē liels pieprasījums pēc lauksaimniecības zemes; saglabājas augsta interese par ALTUM aizdevumiem zemes iegādei un apgrozāmajiem līdzekļiem

Lauksaimniecībā turpinās izaugsme, un nozare dalībniekiem nodrošina arī tālākas attīstības iespējas. Novērojumi liecina, ka daļai lauksaimnieku pandēmijas laiku izdevies izmantot kā iespēju, aktīvi piesakoties un izmantojot ALTUM valsts atbalsta programmas.

Lauksaimniecības zemes tirgū turpinās tendence, kur pieprasījums pēc zemes pārsniedz piedāvājumu. Arī zemes cenas turpina palielināties, 2020. gadā Kurzemē sasniedzot pat nebijuši augstus rekordus. Vienlaikus interese par lauksaimniecības zemes iegādi saglabājas, Attīstības finanšu institūcija ALTUM pērn aizdevumos zemes iegādei piešķīrusi 17 miljonus eiro, kas ir par 15 % vairāk nekā gadu iepriekš. Kurzemes reģionā zemes kreditēšanas programmā piešķirti 3,6 miljoni eiro jeb 21 % no kopējā apjoma.

Lasīt vairāk
Aizvadītajā gadā Kurzemē būtiski samazinājies kūlas ugunsgrēku skaits

Aizvadītajā gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Kurzemē reģistrēja 136 kūlas ugunsgrēkus, kas ir par 56% mazāk nekā 2019. gadā, kad kūlas ugunsgrēku skaits bija 313. Šajos ugunsgrēkos Kurzemē izdega vairāk nekā 31 hektārs Kurzemes teritorijas, kas ir par 85% mazāk nekā 2019. gadā, kad izdega 162 hektāri Kurzemes teritorijas. Kurzemē reģistrēti vismazāk kūlas ugunsgrēki un vismazākās izdegušās platības no visiem Latvijas reģioniem.

Lasīt vairāk
Konference par Zivsaimniecības nākotnes attīstību

Lai diskutētu par Zivsaimniecības nākotnes attīstību, ikviens  interesents  31. martā no pulksten 10.00 līdz 12:00 aicināts piedalīties konferencē/diskusijā “Par Rīcības programmas Zivsaimniecības attīstībai 2021.-2027. sniegtajām iespējām”, ko organizē Zemkopības ministrija (ZM) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC).

Pasākuma dalībniekus iepazīstinās ar jaunā perioda Rīcības programmas Zivsaimniecības attīstībai plānotajiem atbalsta virzieniem un pasākumiem. Visiem interesentiem būs iespēja uzdot jautājumus, izteikt viedokļus un komentārus.

Tā kā atsevišķas programmas sadaļas jau iepriekš izdiskutētas dažādos ar zivsaimniecības nozari un piekrastes reģionu attīstību saistītos pasākumos, šoreiz tiek gaidīta arī plašākas sabiedrības iesaiste, kurai ir interese par zivsaimniecības (zveja, akvakultūra, zivju apstrāde), jūras piekrastes teritoriju, un ar jūru saistītās ekonomikas (Zilās ekonomikas) attīstību.

Lasīt vairāk
Aicina pieteikties darbam vēlēšanu iecirkņos

Saistībā ar pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 2021.gada 5.jūnijā, Talsu novada vēlēšanu komisija izsludina vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa kandidātu pieteikšanos termiņu no šā gada 12.marta līdz 16.aprīlim, darbam kādā no Talsu novada vēlēšanu iecirkņiem.

Pieteikums katram kandidātam sagatavojams uz speciālas veidlapas un iesniedzams:

  • Talsu novada pašvaldībā (apmeklētāju pieņemšanas centrā), Kareivju ielā 7, Talsos;
  • Rojas novada domē, Zvejnieku ielā 3, Rojā;
  • Mērsraga novada domē, Lielā ielā 35, Mērsragā,
  • Dundagas novada pašvaldībā, Pils iela 5-1, Dundagā.
Lasīt vairāk
Būt kopā domās un sajūtās

6. martā pulksten 17.00 Raida Roja vietnē www.facebook.com interesenti varēja sekot līdzi tiešraidei no Rojas kultūras centra – veltījumu koncertam Starptautiskajā sieviešu dienā “Vienīgi jums”. Klausītāju iemīļotās dziesmas izpildīja grupas “Roja” solists Jānis Kalniņš, bet iesūtītos mīlestības pilnos apsveikuma vārdus lasīja Dace Broka. Vairāki no apsveikumiem bija veltīti kādai īpašai mammai, vecmāmiņai, krustmātei, māsai, bet tikpat daudz veltījuma dziesmu izskanēja arī visām novada sievietēm. Kā uzzinājām no Daces stāstītā, Rojas novadā pašlaik dzīvo 1007 sievietes. Vecākajai no viņām ir 97 gadi, un viņa dzīvo Rojā.

Lasīt vairāk