JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Talko apdomīgi!

Lielā Talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Šogad Lielā Talka notiks 27. aprīlī. Jauno desmitgadi šī kustība aizsāks ar jaunām vēsmām vides domāšanā. Iedzīvotāji tiek aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet tos šķirot, atdalot plastmasu no citiem atkritumiem. Tas tiek darīts ar mēŗki, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi nedraudzīgu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos. Talku vietām tiks piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie maisi paredzēti plastmasas iepakojumam – PET pudelēm, maisiņiem, plēvei, sadzīves ķīmijas plastmasas pudelēm, kanniņām. Baltie maisi paredzēti citiem atkritumiem – skārda bundžām, stikla lauskām, tekstila un maza izmēra gumijas izstrādājumiem. Maisus bez maksas būs iespējams saņemt 27. aprīlī ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā pie talkas atbildīgā vai koordinatora (https://talkas.lv/kontakti/). Vēršam uzmanību, ka Lielā Talka nav paredzēta pagrabu un citu telpu tīrīšanai un tur uzkrāto priekšmetu izmešanai.

Lasīt vairāk
Dabas aizsardzības pārvalde vēršas PTAC par Kurzemes iedzīvotāju maldināšanu saistībā ar dabas skaitīšanas aktivitātēm

Dabas  aizsardzības pārvalde (Pārvalde) vēršas Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, aicinot izvērtēt un atsaukt Kurzemes raidstacijās skanošo uzņēmuma SIA “Stiga RM” reklāmu, kurā tiek pausta maldinoša informācija saistībā ar dabas skaitīšanas aktivitātēm.

Patlaban Kurzemes radio skan SIA “Stiga RM”  apmaksāta reklāma, kas  maldina par dabas skaitīšanu un aicina nekavējoties uzsākt mežistrādi. Pārvalde atkārtoti uzsver, ka skaitīšanas ietvaros tiek skaitīti biotopi, lai iegūstam aktuālos datus par to stāvokli, kas jānodod Eiropas Savienībai, nevis plānoti un realizēti saimnieciskās darbības aprobežojumi.

Lasīt vairāk
Noslēdzies „Rojas kauss – 2019” turnīrs galda tenisā

14. aprīlī noslēdzās „Rojas kauss – 2019” turnīrs galda tenisā. Sākot no pagājušā gada oktobra, reizi mēnesī Rojas sporta zāle notika tenisa turnīrs. Aizvadīti tika 7 posmi, kopvērtējumā ieskaites punkti no 5 labākajiem posmu rezultātiem. Kopā piedalījās 29 dalībnieki no Rojas, Talsiem, Sabiles, Lībagiem, Kandavas, Stendes, Ugāles, Kolkas, Mērsraga. Šogad sacensībām bija augstāks līmenis, jo vairāk nekā puse no dalībniekiem ir atrodami Latvijas galda tenisa reitingā.

Lasīt vairāk
Sludinājums

Rojas novada bibliotēkā apskatāmi PII “Zelta zivtiņa” audzēkņu un vecāku kopīgi veidotie Lieldienu dekori. Nāciet, apskatiet, priecājieties un iedvesmojieties!

Lasīt vairāk
Lieldienu dievkalpojumi Rojas novadā

Rojas evaņģēliski luteriskā baznīcā

Zaļās Ceturtdienas dievkalpojums

18. aprīlī 16.00;

Lielās Piektdienas dievkalpojums

19. aprīlī 15.00;

Lieldienu dievkalpojums

21. aprīlī 13.00.

Lasīt vairāk
Te ir darbs!

Rojas brīvdabas estrāde vasaras sezonā aicina darbā biļešu kontrolierus. Ja Tev šķiet, ka asi atbilstošs/a šai vakancei, tad ņem vērā:

  • Tev jābūt vismaz 18 gadus vecam/ai;
  • Tev jābūt komunikablam/ai;
  • Tev jāprot komunicēt krievu un angļu valodās;
  • Tev jāspēj ātri reaģēt un rast risinājumu dažādās, sarežģītās situācijās;
  • Tev jāpiemīt spējai strādāt komandā!
Lasīt vairāk
Tikšanās ar dabas pētnieku Vilni Skuju

29. martā visiem interesentiem bija ekskluzīva iespēja tikties ar vienu no pieredzējušākajiem dabas pētniekiem Latvijā, ornitologu Vilni Skuju.

Lasīt vairāk
Rojas ritmu 5 gadu jubilejā divu dienu garumā svin prieku

Jau piekto gadu pavasaris Rojā sākās ar vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkursu “Rojas ritmi”. Un šogad, pirmās nozīmīgās jubilejas gadā, arī ar burvīgu koncertu, ko baudījām Rojas kultūras centrā.

Lasīt vairāk
Topošajai estrādei nosvinēti spāru svētki

3. aprīlī Rojā bija svētki – tika svinēti topošās brīvdabas estrādes spāru svētki. Tas nozīmē, ka atkal esam par soli tuvāk lielajam notikumam – dienai, kad estrāde pulcēs savus pirmos apmeklētājus. M. Pāvuliņas foto

 

Lasīt vairāk