JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

26.-28. jūlijs “ROJAS KINO BRĪVDIENAS”

Ceturtdiena, 26. jūlijs
Kaltenes klubs un kempings “Melnsils”

19.00 “ZIEDONIS” (2018. g.), režisore Kristīne Vanaga.
Filma ir stāsts par interesantu personību - diriģentu, mūziķi, komponistu, kultūras darbinieku Ziedoni Lindi. Viņš Latvijas Ziemeļkurzemes piekrastes zvejniekciemā Rojā kultūras jomā darbojās vairāk nekā 30 gadus un atstājis ap 2000 sacerētu  skaņdarbu un dziesmu notis. Filmā izveidotais stāsts iepazīstina ar  viņa talantīgo, daudzšķautņaino un humorpilno personību, ļauj ieraudzīt sen aizmirstus dokumentālus kadrus, ieraudzīt savus un viņa laikabiedrus. Filmas garums 55 min.

Lasīt vairāk
Latvija – rakstu rakstiem izdancota, greznām dziesmām piedziedāta

Rakstu rakstiem izdancota, greznām dziesmām piedziedāta šogad ir mūsu mīļā Latvija. Ir Latvijas simtgade, ir Dziesmu un Deju svētku gads, un katrs sevi cienošs pašdarbības kolektīvs ieliek savas mīlestības artavu kopējā Latvijas jubilejas svētku vainagā.

Lasīt vairāk
Rojā ierodas Somijas lielākā jahtkluba burātāji

10. jūlijā Rojas ostu apmeklēja lielākā Somijas jahtkluba “Merikarfut” 37 jahtas. Kā pastāstīja Rojas ostas pārvaldnieks Jānis Megnis, jahtklubā ir vairāk nekā 5000 biedru un viņu viesošanās Rojā nebija nejauša. Rojas ostas pārvaldes pārstāvji mērķtiecīgi apmeklē izstādes, kurās pulcējas burātāji un popularizē Roju kā interesantu galapunktu.

Lasīt vairāk
Roja startēja 55. sporta spēlēs

Pirmās lauku sporta veterānu sporta spēles tika sarīkotas 1963. gadā. Tās ieguva lielu popularitāti un kļuva par ikgadēju Latvijas sporta dzīves tradīciju.  Šogad tika sarīkotas jau 55. sporta spēles Latvijas simtgades zīmē. LSVS 55. sporta spēles tika atklātas 21. jūnijā Jelgavā, bet noslēgums notika 24. jūnijā Likteņdārzā.

Lasīt vairāk
Latvijai – savs Santjago ceļš

2015. gadā fonds 1836 sāka realizēt Latvijas simtgadei veltītu projektu “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”, ar mērķi kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem un vietējiem iedzīvotājiem izveidot 1836 kilometrus garu tūrisma ceļu apkārt Latvijas robežai, izzinot Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības un izveidojot ceļošanas infrastruktūru ar ceļotājiem draudzīgām naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām. Gājieni notika gandrīz katru sestdienu un svētdienu no maija vidus līdz pat septembrim divarpus gadu garumā.

Lasīt vairāk
Iedzīvotāju zināšanai!

SIA “AAS Piejūra” informē, ka no 1. jūlija “AAS Piejūra” šķirošanas-pārkraušanas stacijā Rojā mainīts darba laiks. Turpmāk tā strādās sekojoši:

Pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās, piektdienās no 8.00-17.00.

Trešdienās no 10.00-19.00.

Sestdienās no 10.00-15.00.

Pārtraukums no 12.00-13.00.

No 1. augusta sestdienās no 10.00-12.00.

Svētdienās – slēgts!

Lasīt vairāk
“Saulgriežu ieskaņās” BLPJC “Strops”

Pašā vasaras vidū, vasaras saulgriežos, kad visgarākajai dienai seko visīsākā nakts, latvieši svin Jāņus. Tie ir latviešu tautas lielākie un tradīcijām bagātākie svētki, kurus svin visas paaudzes.

21. jūnijā BLPJC “Strops”, “Varavīksne” un Melnsila jaunieši arī kopā svinēja saulgriežu svētkus. Kopā ar jauniešiem mūsdienīgās pīnēs pinām Jāņu vainagus. Pie šādas galvu rotas var tikt, nopinot garas pīnes no smilgām un doņiem, akcentam izveido sev tīkamu ziedu pušķi, ko var iepīt vainagā.

Lasīt vairāk
Skanot Līgo dziesmām, atklāj renovēto Kaltenes klubu

Biedrības “Talsu rajona partnerība” izsludinātajā atklātajā konkursā “Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) finansētā rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam pasākuma “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” ietvaros tika iesniegts projekts Nr. 16-08-FL06-F043.0203-000001 “Kaltenes kluba pārbūve par jūras kultūras mantojuma ekspozīcijas centru”. Tā kopējās izmaksas ir 227050,88 eiro, no kuriem attiecināmās izmaksas ir 200000 eiro. EJZF finansējums ir 180000 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums - 27050,88 eiro.

Lasīt vairāk
Rojā notiek ikgadējais Latvijas čempionāts kreiserjahtām

27. jūnijā Rojā notika ikgadējais Latvijas čempionāts jūras kreiserjahtām. Tajā piedalījās 18 laivas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Regatei starts tika dots 26. jūnija vakarā Rīgā. Diemžēl jahtas Rojā ienāca vēlu – pirmās ap deviņiem no rīta, pēdējās – tikai pēcpusdienā. Vairāki starti bija paredzēti arī Rojā, bet burāšanai nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šie starti izpalika. Vakara svinīgajā pasākumā Rojas ostas pārvaldnieks Jānis Megnis pateicās regates dalībniekiem par ierašanos Rojā un ar piemiņas veltēm sveica regates notikušā posma uzvarētājus, tiesnešus, aktīvos regates atbalstītājus.

Lasīt vairāk