JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Lāčplēša dienā Roja solidarizējas ar visu Latviju

Lāčplēša diena – Latvijas brīvības cīņu visplašāk svinētā diena. Diena, kad īpaši atceramies un godinām visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti. Šogad svinam 100 gadu jubileju vēsturiskajai dienai, kad neatkarīgās un jaunās Latvijas karavīri padzina no Pārdaugavas Bermonta - Avalova karaspēku. Solidarizējoties ar savas valsts patriotiem visā Latvijā, arī Rojā ļaudis devās lāpu gājienā, bet mājās palicēji, domās kavējoties pagātnes notikumos, logos iededza svecītes.

Lasīt vairāk
Izglītības programmā “Latvisko ēdienu gatavošanas tradīciju saglabāšana” – pirmais izlaidums

Rojas novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts Izglītības Attīstības aģentūru īsteno ESF projektu  “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Šajā projektā pieaugušām, nodarbinātām personām ir iespēja pilnveidot savu profesionālo kompetenci, apgūt jaunas prasmes un iemaņas.

Lasīt vairāk
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kolektīvs piedalīsies protesta akcijā “Diena bez ārstniecības personas”

Ārstniecības iestāžu darbinieki ik dienas rūpējas par tiem, kam nepieciešama gan neatliekamā, gan plānveida medicīniskā palīdzība, bet diemžēl Saeimas un valdības nostāja veselības aprūpes finansēšanā neuzlabo veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem  un nemotivē medicīnas nozares darbiniekus palikt strādāt Latvijā. Saeima nepilda likumu un savus solījumus. Vienotā protesta akcijā “Diena bez ārstniecības personas” 7. novembrī Rīgā pie Saeimas  piedalīsies arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kolektīvs, līdz ar to tiks ierobežota veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība Ventspilī un Talsos.

Protesta akcija “Diena bez ārstniecības personas” ir sauciens pēc atbalsta un dzirdīgām ausīm. Veselības aprūpes finansējums Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropā, un akcijas mērķis ir prasīt politiķiem un valdībai nodrošināt atbilstošu finansējumu, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu pieejami kvalitatīvi veselības aprūpes pakalpojumi.

Lasīt vairāk
Atmiņu pēcpusdiena Rojas bibliotēkā

Lai arī Skolotāju diena sen kā pagājusi, pateikt paldies savai pirmajai skolotājai un kopīgi gremdēties atmiņās nekad nav par vēlu, tādēļ Rojas novada bibliotēka aicināja uz atmiņu pēcpusdienu skolotājus, kuru ikdiena vairs nav saistīta ar skolu, audzināmo klasi, zvanu uz stundām. Šajā atmiņu pēcpusdienā savās atmiņās ar klātesošajiem par pirmajiem darba gadiem, pirmajiem iespaidiem, nonākot jaunajā darbavietā, pirmajiem darba kolēģiem un pirmajiem skolēniem stāstīja bijušās Rojas vidusskolas skolotājas Vaira Burkova, Veronika Grosbaha, Skaidrīte Brūšniece, Dzintra Žuravska un Biruta Andersone.

Lasīt vairāk
Noslēgušās spiningošanas sacensības

Rojas novada spiningošanas sacensības notika 3 posmos. Pirmais posms notika 6. maijā Būšnieka ezerā. Piedalījās 20 spiningotāji 10 laivās. Vislielāko lomu izvilka Andris Raspopovs un Gundars Briedis - 5,735 kg. 2. vieta Valdim Kvālbergam un Ģirtam Freimutam - 5,675 kg, bet 3. vieta ar 4,195 kg lielu lomu Dainim Kolātam un Aināram Osim. No visiem dalībniekiem tikai vienas laivas spiningotājiem nebija loma.

Lasīt vairāk
Bezmaksas būvgružu nodošana poligonā “Janvāri”

SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” no 2019. gada 1. novembra līdz 31. decembrim poligonā “Janvāri” (Laidzes pagasts, Talsu novads) piedāvā iespēju bez maksas nodot tīrus būvgružus (bez piemaisījumiem).

Nodot var šādus būvgružu veidus:

  • gāzbetonu;
  • ķieģeļus;
  • asfalta betonu.

Būtiski:

  • bez maksas tiks pieņemti tikai tīri būvgruži (bez piemaisījumiem);
  • ja ievestajos būvgružos tiks konstatēts piemaisījums, par to tiks piemērota pilna nodošanas maksa – 71,44 EUR/t (bez PVN)
Lasīt vairāk
Jubilejas pasākums BLPJC “Varavīksne”

Oktobrī BLPJC “Varavīksne”  nosvinēja savu 13. dzimšanas dienu.  Jaunieši katru gadu gatavo jubilejas cepuma kūku, tā jau ir tradīcija. Šogad jaunieši gatavoja divas kūkas. Zēni un meitenes šo kārumu dekorēja ar centra apmeklētāju vārdiem. Pasākuma ietvaros tika apskatīti foto mirkļi par dažādām bērnu un jauniešu aktivitātēm 13 gadu garumā. Foto apskati sagatavoja jaunieši Endijs Čerkašins un Kristaps Lipatovs. 

Lasīt vairāk
Māras Melderes ģimenes ārsta prakse uzņem apgriezienus

Pagājuši jau pāris mēnešu, kopš Rojā sākusi strādāt jaunā ģimenes ārste Māra Meldere. Aicināju dakteri dalīties savā pirmajā pieredzē un atziņās, strādājot jaunajā praksē.

Kā izvēlējāties tieši Roju?

Jau, dzīvojot un strādājot Vācijā, zināju, ka kādudien noteikti atgriezīsimies Latvijā, tikai domāju, ka tas būs Talsos – tuvāk saviem vecākiem, savām saknēm. Sāku interesēties par ģimenes prakses pārņemšanu un ļoti koncentrējos uz Talsiem, bet, aizbraucot uz NVD (Nacionālais veselības dienests – D.K.), man ieteica painteresēties par iespēju Rojā. Tā arī izdarīju, man šī izvēle iepatikās un sāku interesēties par prakses pārņemšanu.

Lasīt vairāk