JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Draudzība, kurā dominē sirds siltums un patiesas rūpes vienam par otru

Jau 28 gadus ilgst sadraudzība starp Rojas evaņģēliski luterisko draudzi un luterāņu draudzi Heikendorfā (Vācija).  2016. gadā, atzīmējot sadraudzības 25. gadadienu, rojenieki viesojās Heikendorfā, nākamajā gadā vācu draugi viesojās pie mums, bet tikko kā daļa Rojas draudzes locekļu un mācītājs Juris Veidenieks atkal viesojās Heikendorfā.

Lasīt vairāk
Dakteres Ingrīdas Miķelsones prakse nonāk drošās rokās

Otrdienas, 10. septembra, pusdienlaikā bijušajā dakteres Ingrīdas Miķelsones praksē bija vēsturisks brīdis – pēc 41  Rojā nostrādātiem gadiem, daktere Miķelsone nodeva simbolisko atslēgu ārsta prakses nākamajai saimniecei – ģimenes dakterei Mārai Melderei.

Notikums patiešām saviļņojošs un svinīgs, par ko liecināja daudzie viesi ar ziediem, par muzikālo noformējumu bija parūpējušās Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagoģes.

Lasīt vairāk
Burāšana sporta skolā

Šosezon Rojas novada Sporta skolas audzēkņi piedalījās septiņās burāšanas  sacensībās, no kurām trīs lielākās – Laser asociācijas čempionāts, Latvijas Jaunatnes Olimpiāde un Engures kauss notika tepat kaimiņos Engurē.

Roja kuplāko dalībnieku skaitu pulcēja 27. un 28. jūlijā regatē “Rojas Lielā Balva”. Mazāko laivu, “Optimist” klases burātāju vidū, labākie sasniegumi Adriānai Gailei, Esterei Jansonei un Ralfam Gnevoham. Vecākajā grupā burātājiem ar “Laser” klases laivām labāk veicās Miķelim Gitendorfam, Rihardam Bramanim un Hannai Elizabetei Zanderei.

Lasīt vairāk
Aicinām pieteikt Rojas novada cilvēkus apbalvošanai

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai, aicinām ikvienu iedzīvotāju, iestādi un uzņēmumu līdz šī gada 7. oktobrim Rojas novada domē iesniegt priekšlikumus par cilvēkiem, kurus godināt Valsts svētku pasākumā sekojošās nominācijās:

  • Par mūža ieguldījumu;
  • Par ieguldījumu novada attīstībā;
  • Par veiksmīgu uzņēmējdarbību;
  • Gada pedagogs;
  • Gada jaunietis;
  • Gada sportists.
Lasīt vairāk
Zinību diena Rojas Mūzikas un mākslas skolā

Rojas Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs tradicionāli jauno mācību gadu ieskandināja ar koncertu. 2. septembrī izstāžu zāle piepildījās ar smaidīgiem  bērniem, vecākiem un vecvecākiem. Vislielāko satraukumu varēja manīt tieši pirmklasnieku sejās, jo viņiem pirmo reizi bija jānāk publikas priekšā. Katrs no viņiem saņēma muzikālu sveicienu, ko bija sarūpējuši nodaļas audzēkņi, kuri vasarā bija čakli spēlējuši mūzikas instrumentus un dziedājuši. Koncertā uzstājās Ieva Grīnīte, Krista Jana Reinholde, Daniels Dans Gitendorfs, Miķelis Gitendorfs, Sanija Antāne, Sindija Antāne un vijolnieku ansamblis.

Lasīt vairāk
Rojas muzejam – 51!

Augusta nogalē Rojas Jūras zvejniecības muzejs atzīmēja savu 51. darba jubileju. Dzimšanas diena vienmēr ir tas laiks, kad gribas atskatīties uz paveikto, pakavēties atmiņās. Protams, jubilejas reizē vēlamies teikt paldies ikvienam Rojas muzeja apmeklētājam un visiem, visiem, kuri esat kopā ar mums gan muzeja ikdienas darbos, gan mūsu pasākumos un svētku reizēs.

Lasīt vairāk
Baltijas ceļam – 30

1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un vienam otru stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu. Akcijā piedalījās dažādu vecumu, tautību, reliģiju un sociālo grupu pārstāvji. 2009. gada akcija “Baltijas ceļš” iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā, tādējādi apliecinot akcijas nozīmīgumu pasaules mērogā.

Lasīt vairāk
Noķert mirkļa burvību Rojas Upes svētkos

Pienākot vasaras izskaņai, Rojā tiek atzīmēti upes svētki.

Turpinot pagājušajā gadā iesākto pasākuma konceptu, arī šogad svētki norisinājās mierpilnā, sajūtu un emociju raisošā gaisotnē.

Lasīt vairāk